+421 903 896 510 ubytovanie | +421 911 630 630 rozvoz pizze a jedál gazdovskydvor@centrum.sk

KÚPALISKO PODHÁJSKA

Termálne kúpalisko s liečivou vodou a rekreačné stredisko – to všetko je malá obec Podhájska v Nitrianskom kraji, v okrese Nové Zámky. Kúpele Podhájska sa rozprestierajú na celkovej ploche 14 ha a patria medzi najnavštevovanejšie kúpaliská na Slovensku.

Tunajšia liečivá geotermálna voda má unikátne zloženie – veľmi podobné tomu, aké má aj Mŕtve more. Má bohatú koncentráciu síranov, kyseliny borité i kyseliny kremičité a priaznivo pôsobí pri onemocnení dýchacích ciest, pohybového ústrojenstva a kože.

Výrazne napomáha liečeniu ekzémov (atopický ekzém i lupienka), lieči reumatické nemoci, prieduškové choroby a choroby dýchacích ciest, stimuluje štítnu žľazu, urýchľuje doliečenie zlomenín, zmierňuje prejavy cievnych onemocnení, či dlhodobé bolesti chrbtice.

V areáli sa nachádza 10 bazénov s geotermálnou i s úžitkovou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C, tobogán, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí s kapacitou 180 skriniek, skrinky na odkladanie cenností a ponuka gastronomických služieb formou bufetov, reštaurácií, kaviarní, cukrární.

Kúpalisko Podhájska dáva možnosti individuálnej a kolektívnej rekreácie. Celodenná kapacita termálneho kúpaliska v letnej turistickej sezóne je 5 500 osôb.